T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

VALİ YAZICI, KORKUTELİ'DE

Yayın Tarihi : 6.10.2021

VALİ YAZICI, KORKUTELİ'DE

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, Korkuteli ilçesine gerçekleştirdiği çalışma gezisinde bölge muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelerek bölgenin sorunlarını, taleplerini ve çözüm önerilerini dinledi. Vali Yazıcı, Korkuteli esnafını ziyaret ederek sohbet etti.

         Vali Yazıcı, çeşitli temaslarda bulunmak için Korkuteli ilçesini ziyaret etti. Vali Yazıcı'nın ilçe ziyaretine Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek ve İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca eşlik etti.

İlçede önce Karyağdı Armudu'nun hasadına katılan Vali Yazıcı, 2019 yılında kurulan ve Korkuteli'nin ilk üretici kooperatifi olan Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KORKOOP) Kadın Üreticiler Merkezi'ni ziyaret etti. Bölgenin yöresel ürünleri olan ve üretimi yapılan tarhana, bulgur, reçel ve erişte ürünleri hakkında bilgi aldı.

Temaslarına Korkuteli'nde 2019 yılından bu yana faaliyet gösteren, 1038 büyükbaş ve 392 küçükbaş hayvan kapasiteli hayvancılık işletmesini ziyaret ile devam eden Vali Yazıcı, çiftlik sahibi Can Çayrak'tan Simental ve Holstein damızlık sığır üretimi konularında bilgi aldı. Çiftlik sahibi Can Çayrak, bu cins ineklerden inek başı günde ortalama 34 litre süt elde ettiklerini aktardı. Özellikle bölge için tarım ve hayvancılığın öneminden bahseden Vali Yazıcı, başarılı çalışmalarından dolayı çiftlik çalışanlarını tebrik etti.

Vali Yazıcı, Korkuteli ilçe ziyaretleri kapsamında bölgedeki çalışmaları ve sorunları dinlemek için mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda muhtarları tek tek dinleyen Vali Yazıcı, "Uzun bir aradan sonra muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Pandemi yaşamımızı alt üst etti. Pandemiden dolayı bu tür toplantılara ara vermek zorunda kalmıştık ama artık inşallah daha sık bir araya geleceğiz" diye konuştu. Geçmişten bugüne yardımlaşmanın kültürümüzün en önemli parçası olduğuna değinen Vali Yazıcı, "Biz sosyal bir devletiz. Büyük Türk Devletiyiz. Türklerin en büyük özelliği muhtaçlara yardım etmektir. Komşusu açken tok yatan bizden değildir inancına sahip bir milletiz. Eğer mahallenizde bir ihtiyaç sahibi varsa bizim haber verme görevi muhtarlarındır" dedi, muhtarlardan gariban ve yardıma muhtaç olanların valiliğe bildirilmesini istedi.