T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ISLAH AKADEMİSİ BAŞLIYOR

Yayın Tarihi : 13.7.2021


ISLAH AKADEMİSİ BAŞLIYOR

(Eğitime Kayıt İçin Tıklayınız)

Korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında sosyal izolasyonun sağlanması korona virüs ile mücadelede en önemli savunma gücümüz olmuştur.  Sosyal izolasyonun sağlanması koşuluyla içinde bulunduğumuz korona virüs ile mücadele sürecinde eğitim faaliyetlerinin etkin ve sürdürülebilir kılınması amacıyla Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce uzaktan eğitim çalışmaları başlatılmıştır.

       11 Üniversite 5 Enstitüden alanında uzman akademisyen ve araştırmacının bulunacağı Islah Akademisi kapsamında düzenlenecek olan ve Sebze Islahı hakkında A'dan Z'ye her şeyi bulabileceğiniz akademi 2 Ağustos'ta başlıyor.

       Sebze Islahının Dünyada ve Türkiye'de Gelişimi ve Geleceği konusu ile başlayacak akademide sırasıyla Gametik Embriyogenesis Yöntemlerinin Bitki Islah Programlarına Kullanımı, Moleküler Markörlere Dayalı Seleksiyon, Hastalık ve Zararlılara Karşı Dayanıklılık ( Biyotik Streslere Dayanıklılık ) Islahı, -F1 Hibrit Sebze Islahı, Abiyotik Stres ve Islah Stratejileri, Mutasyon Islahının Sebze Islahında Kullanımı, Biber Islahı, Patlıcan Islahı, Domates Islahı, Marul Islahı, Ispanak Islahı, Karpuz Islahı, Yazlık Kabak Islahı, Hıyar Islahı, Çerezlik Kabak Islahı , Lahana Islahı, Soğan Islahı, Kavun Islahı, Sarımsak Islahı, Taze Fasulye Islahı, Kestane Kabağı ve Balkabağı Islahı, Karnabahar ve Brokoli Islahı, Sebzelerde Anaç Islahı, Havuç Islahı, Sebzelerde Çeşit Tescili, Kurutmaya Yönelik Biber Islahı, Tohumlarda canlılık ve Güç Testleri, konuları anlatılacak.

Prof. Dr. A. Naci ONUS, Doç. Dr. Filiz BOYACI, Dr. Öğretim Üyesi Aylin KABAŞ, Prof. Dr. Ertan Sait KURTAR Prof. Dr. Önder TÜRKMEN,Dr. Veysel ARAS, Dr. Çetin NACAR

Dr. Volkan GÖZEN,Dr. Sali FİDAN, Hayati KAR, Dr. Öğretim Üyesi Ali Fuat Gökçe,Doç. Dr. İlknur SOLMAZ, Dr. Gülay Beşirli, Nur Bekar Kobal, Islahı Prof. Dr. Ahmet BALKAYA, Islahı Dr. Volkan GÖZEN ,Prof. Dr. Halit YETİŞİR, Islahı Prof. Dr. Ahmet İPEK, Dr. Sıtkı ERMİŞ, Dr. Bekir Bülent ARPACI, Prof. Dr. Özkan SİVRİTEPE tarafından anlatılacak konular 4 Ekimde sona erecek.  Ayrınlıtılı bilgi için İl Müdürlüğümüz sosyal medya hesapalrını takipte kalın...