18.7.2018 / Gösterim Sayısı : 189

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Ziraat Mühendisi adayı stajyer öğrencilere mesleğin püf noktalarını anlattı.

#Stajyer 2018

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Ziraat Mühendisi adayı stajyer öğrencilere mesleğin püf noktalarını anlattı. 

 

İl Müdürü Özen, Müdürlüğümüzde staj yapan öğrencilerle yaptığı toplantıda Ziraat Mühendisliğinin kutsal bir meslek olduğunu söyledi. 

 

Kurumumuzun çalışmaları hakkında bilgiler veren Özen "İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, yerin altındaki ve üstündeki tüm canlıların sağlıklı ve iyi beslenmesinden sorumlu bir kurum. Birbirine entegre olan bir döngüde sağlıklı nesiller için mesleğimiz, olmazsa olmaz" dedi. 

 

Özen şöyle devam etti "Sağlıklı besinler nasıl yetiştirilir, bilinçli tüketici nasıl olmalı, alışverişte nelere dikkat edilmeli, gıda tüketiminde herhangi bir olumsuzluk durumunda neler yapılmalı tüm bu konuları çiftçilerimize tüketicilerimize anlatıyoruz. Mezun olduğunuzda nerde hangi pozisyon da olursanız olun lütfen Mühendisliğimizi unutmayalım" dedi. 

 

İleride Tarımı yönlendirecek olan siz genç Ziraat Mühendislerisiniz diyerek sözlerini bitiren Özen, tüm öğrencilerimize başarılar diledi.

 

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İbrahim Irmak'ta şubenin çalışmaları hakkında stajyer öğrencilere bilgiler aktardı.


''